Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)

Pierwsza linia tramwajowa w Los Angeles została założona w 1873 r. i od tamtego czasu sieć połączeń zaczęła się szybko rozrastać. Jednakże w późnych latach 20., kiedy zaczęto masowo produkować samochody, komunikacja tramwajowa zaczęła przynosić coraz więcej strat. W celu unowocześnienia tramwajów i uczynienia ich bardziej konkurencyjnymi, powołano specjalny komitet President’s Conference Committee, który miał opracować nowy model wagonu. Tak powstał tramwaj PCC, nazwany tak od pierwszych liter nazwy komitetu. Niestety, władze Los Angeles w połowie XX w. podjęły decyzję o zastąpieniu tramwajów autobusami, ale już w latach 80. otwarto linię, na której jeżdżą zabytkowe tramwaje, wśród których najpopularniejsze są właśnie PCC.
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
Stopień trudności:
Rozmiar: 5x7

Autor zdjęcia: Chris Boswell

    
Lista najlepszych wyników
 1. Mira - 27, 0:41
 2. rene71 - 27, 1:05
 3. Hala - 27, 4:02
 4. ewana - 28, 0:33
 5. ale - 28, 0:44
 6. pawełek - 28, 0:50
 7. Ewa - 28, 0:56
 8. x - 28, 0:57
 9. M.P. - 28, 1:01
 10. nina - 28, 1:21
 11. nina - 28, 1:22
 12. maks - 28, 2:26
 13. kkk - 28, 2:38
 14. Jolka - 28, 3:30
 15. eureka - 28, 3:36
 16. Jolka - 28, 3:37
 17. Reniate - 28, 3:41
 18. Baca - 29, 0:32
 19. Baca - 29, 0:32
 20. ewana - 29, 0:34
 21. tt - 29, 0:35
 22. Mira - 29, 0:46
 23. franchino - 29, 0:50
 24. M.P. - 29, 0:55
 25. Mira - 29, 0:59
 26. ted49 - 29, 1:03
 27. art - 29, 1:18
 28. eg - 29, 1:19
 29. Ewka - 29, 1:21
 30. LL - 29, 1:24


Komentarze zwycięzców
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
08.10.2018 14:46
75
ASIA M
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
10.08.2018 22:45
wynik 34
Zenon
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
07.11.2017 12:19
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhg
mul
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
10.08.2017 17:38
alleluja
maja
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
22.07.2017 10:16
jest
kaka
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
18.07.2017 17:25
27 super
Hala
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
29.01.2017 01:08
To miłe, że Amerykanie darzą sentymentem starocie. 38
haneczka
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
08.01.2017 17:49
kłik lit ay potu
patryk
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
29.11.2016 17:04
cudo
mimi
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
28.11.2016 00:27
xd
lol
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
17.10.2016 14:47
łatwy,przyjemny
nina
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
07.08.2016 18:11
I like it
i
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
15.07.2016 18:10
yoo
bloc
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
11.07.2016 00:21
Jest ok. :)
ewa
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
29.06.2016 21:26
p
w
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
29.06.2016 20:35
Tramwaj ok
ada
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
28.06.2016 10:00
hdutyruustwue6etw75647yuwey647yeywtw5467
mial
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
25.06.2016 14:44
(31)
Śliczne dobermany. I ten Mont Blanc w tle.
Duch
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
24.06.2016 17:02
puzzle ok
ed
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
19.06.2016 20:01
fajny obrazek
lucy
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
15.06.2016 16:48
na relaks dobre,ale i tak 32
xxx
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
15.06.2016 14:27
łatwizna
marek
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
12.06.2016 09:45
zrobione 36
solamina
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
07.06.2016 00:16
33 bez podglądu :)
As-sadaka
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
02.06.2016 19:27
nie jest to rekord-33
iwa
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
27.05.2016 12:44
to było raczej łatwe
inka
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
24.05.2016 19:53
no 44
krysia2
Zabytkowy tramwaj PCC na ulicach San Francisco (USA)
24.05.2016 09:11
ciekawy
ola

Wspólnie z Archiwum Państwowym w Olsztynie, zapraszamy do świętowania 100-lecia niepodległości Polski. Poznajcie nowe puzzle historyczne.

Pomosty cumownicze w Karlskronie (Szwecja) - puzzle on-line
Widok na centrum Chicago (USA) - puzzle on-line
Wzgórze katedralne Toompea w Tallinie (Estonia) - puzzle on-line
Kolorowa pościel - puzzle on-line
Fort Saint-Andre (Francja) - puzzle on-line
Wodospad Erawan (Tajlandia) - puzzle on-line
Dzielnica Croix-Rousse nad Saoną (Francja) - puzzle on-line
Prom Ertholm przy przystani Christiansø (Dania) - puzzle on-line
Winnice w dolinie rzeki Douro (Portugalia) - puzzle on-line
Wezeł autostradowy - puzzle on-line
Rzeka Jordan - puzzle on-line
Budynek cyrku - puzzle on-line
Neogotycka katedra w Truro (Wielka Brytania) - puzzle on-line
Most Ponte Dom Luís I w Porto (Portugalia) - puzzle on-line
Nartostrada w Alpach (Włochy) - puzzle on-line
Góra Shuksan (USA) - puzzle on-line
Zamek w Chambord (Francja) - puzzle on-line
Uliczka w Ferrarze (Włochy) - puzzle on-line
Łubin nad brzegiem jeziora Tekapo (Nowa Zelandia) - puzzle on-line