Widok miasta Dźodhpur (Indie)

Vladimir Sklyarov 150 2014-10-26
Widok  miasta Dźodhpur (Indie) puzzle ze zdjęcia
150
328
10

Dźodhpur jest miastem położonym w środkowej części Indii, w stanie Radżastan, w pobliżu pustyni Thar. Ze względu na mnogość pomalowanych na niebiesko domów, miejsce to nazywane jest Błękitnym Miastem. Charakterystyczny kolor umiejscowionych w obrębie starego miasta budynków pozostaje zagadką. Uczeni twierdzą, że początkowo był zarezerwowany dla kasty kapłanów, chcących się w ten sposób wyróżnić. Dopiero później zwyczaj malowania elewacji na niebiesko przejęty został przez przedstawicieli pozostałych kast. Sami mieszkańcy twierdzą, że błękit pośród pustynnego klimatu przypomina im wodę, a ponadto pozwala zachować chłód w domach i na ulicach. Bez względu na powód, dla którego całe dzielnice Dźodhpur pomalowano na niebiesko, trzeba przyznać, że panorama miasta jest jedną z najbardziej niezwykłych na świecie i jako taka przyciąga tysiące turystów.

miasto miasteczko krajobraz indie wiele wypełniony pokryty sąsiedztwo obszar miejski obszar metropolitalny miejsce publiczne dach budynek fasada dzielnica pejzaż miejski miejski styl dom na wolnym powietrzu woda własność przedmieście nieruchomość dom fotografia lotnicza widok z lotu ptaka ludzka osada drzewo port plaża parasol zatłoczony wioska roślina niebieski pieszy stos krzesło lazur tłum świat apartament dzień trawnik zbiornik wodny azja los forty w indiach południowa azja radżastan jodhpur puszkar niebieskie domy

Ułóż podobne puzzle

Komentarze

149,orka na ugorze316 - ciężka harówka przez dwa dni i tyko kilka ruchów na pewniaka. Reszta masakrycznie nieprzewidywalna. Waściwie szkoda czasu, bo efekt nie cieszyniesamowity oczopląsWalka I walka ,wynik 175wow... konkretny oczopląs :)152a mogło być 147...166...dałam rade...Ufff! To nie było łatwe.Niebiesko mi.Trudne, ale warto się pomęczyć.

Oceń tę grę

Nie ma jeszcze głosów - bądź pierwszy Twój głos:

Dodaj komentarz

Inne puzzle z kategorii Architektura