Pula (Chorwacja)

Dbajurin 88 2014-11-14
Pula (Chorwacja)
88
486
14

Pula to największe miasto na półwyspie Istria nad Morzem Adriatyckim. Śródziemnomorski klimat, plaże i zatoka pełna malowniczych wysepek to nie jedyne atrakcje turystyczne tego chorwackiego miasta. Znajdują się tu liczne zabytki z czasów kolonii rzymskiej, między innymi amfiteatr, forum, Łuk Sergiusza, Świątynia Augusta i Brama Herkulesa, fragmenty murów obronnych oraz budowle średniowieczne – zamek, ratusz i katedra. W mieście można obejrzeć wenecką twierdzę Kaštel z XVII wieku, zbudowaną na pozostałościach warowni rzymskiej. W Puli usytuowane są również XIX-wieczne austro-węgierskie fortyfikacje obronne. Fort Verudella zbudowany jest z kamienia i gliny, znajdziemy tu umieszczony w okrągłym rowie dwupiętrowy bunkier, koszary, magazyny na żywność, węgiel i broń.

Najlepsze wyniki dla rozmiaru 11×8Aktualizacja co 2h

Najlepszy czas

  • 31:20 - kazek

Najlepsza dokładność

  • 86 - kazek

Ułóż podobne puzzle

miastomiasteczkokrajobrazwęgrystółróżnewielewypełnionydużypomarańczowysąsiedztwoobszar miejskiobszar metropolitalnymiejsce publicznezastosowań mieszanychdachbudynekfasadadzielnicamiejski styldompociągulicawłasnośćprzedmieścienieruchomośćdomfotografia lotniczawidok z lotu ptakadrzewogórawidokruch drogowytorna stojącopolepokazrynekeuropa łatwe

komentarze

ok 253 356 - dwa dni ukladania, bo nie rozróżniałam prawie całej góry. Dobrze, że skonczyłam, bo mnie zdołowały fajne miasteczko Co tu ładnego? walka,wynik 189 ułożyłam choć dopiero po 583 184...ładne miasteczko 311 :) 353 fajnie uklada sie miasteczko ładne .puzzel ciekawy SUPER !!!190 ok 1297 jestem na liście :)

Oceń tę grę

Te puzzle nie mają jeszcze ocen. Jak ty je oceniasz? Twoja ocena:

Skomentuj te puzzle

Inne z tej kategorii