Frankfurt nad Menem z lotu ptaka (Niemcy)

Joerg Hackemann 150 2015-03-06
Frankfurt nad Menem z lotu ptaka (Niemcy) puzzle ze zdjęcia
150
754
22

Frankfurt nad Menem to niemieckie miasto leżące u stóp pasma górskiego Taunus i zarazem po obu stronach rzeki, któremu zawdzięcza swą nazwę. Pierwsze wzmianki o Frankfurcie pochodzą już z VIII wieku i od tamtej pory miasto często zapisywało się na kartach historii dzięki wydarzeniom artystycznym, politycznym i licznym powiązaniom handlowym. Obecnie Frankfurt jest ważnym węzłem komunikacyjnym i ośrodkiem finansowym. To tu znajdują się centrale wielu banków i giełdy papierów wartościowych. Większość zabytków zlokalizowanych w mieście nad Menem to świątynie: kościoły katolickie, ewangelickie, synagogi. Warto również zobaczyć Dworzec Główny, a także odwiedzić chociażby niektóre z niezliczonych muzeów i galerii. Jednym z ulubionych miejsc zakochanych jest XIX-wieczny most Eiserner Steg, który łączy dzielnicę Sachsenhausen i Stare Miasto.

most miasto miasteczko krajobraz wieża niemcy wiele wypełniony obszar miejski obszar metropolitalny budynek dzielnica element krajobrazu wieżowiec pejzaż miejski miejski styl śródmieście metropolia wieżowiec na wolnym powietrzu mały pociąg łódź woda rzeka fotografia lotnicza widok z lotu ptaka ludzka osada port scena widok kolorowy zajęty ciało pełny jednostki pływające jezioro kanał arteria wodna noc sylwetka na tle nieba infrastruktura zmierzch zasoby wodne horyzont zbiornik wodny europa zachodnia europa frankfurt nad menem hesja frankfurt jarmark bożonarodzeniowy we frankfurcie

Ułóż podobne puzzle

Komentarze

ok.,224jestok 157195 - świetnie mi poszło. Dzkoda, że konkiecwidok jak strach,wynik 169to było wyzwaniepięknie-161okSuper159super sie ukladalo..306...myślałam że łatwiejsze - 204167...super148151zrobione... ufff trudne ale za to widok piękny... warto było pomęczyć się :)312Anna z KatowicTRUDNO BYŁO ALE FAJNIEjest superokjestem na liście :) (94)

Oceń tę grę

Nie ma jeszcze głosów - bądź pierwszy Twój głos:

Dodaj komentarz

Inne puzzle z kategorii Architektura