Stare miasto w Tallinie (Estonia)

Oleksiy Mark 486 2015-10-20
Stare miasto w Tallinie (Estonia) puzzle online
486
2163
33

Tallinn to miasto portowe położone nad Morzem Bałtyckim na południowym brzegu Zatoki Fińskiej, jest stolicą Estonii. Miasto istnieje już od X w., od początku stanowiło ważny węzeł handlowy, dlatego też szybko się rozwijało. Do dziś w obrębie tallińskiej starówki podziwiać można ślady dawnej świetności, jednak największe wrażenie robi dominujący nad krajobrazem kościół świętego Olafa, wzniesiony w XVI w. Jego budowa trwała trzy wieki. Wieża świątyni wznosi się na wysokość 123 m., ale w średniowieczu liczyła aż 159 m. i była najwyższą budowlą w tej części Europy. Legenda głosi, że architekt, który wznosił kościół, mistrz Olaf, spadł z wierzchołka wieży, gdy kończył prace nad budowlą. Zginął na miejscu, a z jego ust wyszła żaba oraz wąż. Mieszkańcy Tallina, wdzięczni za zbudowanie tak wspaniałego kościoła, postanowili nazwać budowlę imieniem jej twórcy.

Najlepsze wyniki dla rozmiaru 27×18 (486 elementów) Aktualizowane co 2 godziny

Najlepszy czas

Najlepsza dokładność

Ułóż podobne puzzle

miastomiasteczkokrajobrazwieżafinlandiaestoniawielewypełnionywiązkadużysąsiedztwoobszar miejskiobszar metropolitalnydachbudynekfasadadzielnicaelement krajobrazumiejski stylwieżowiecdomna wolnym powietrzuwodarzekaprzedmieściedomfotografia lotniczawidok z lotu ptakadrzewogóraportparasolwidokkolorowyciałogrupapoleiglicawieża kościelnawzgórzechmuracumuluseuropatallinn

Komentarze

ok dachy i daszki i daszeczki makabra 172 - podołałam i to najważniejsz, bo pięknykrajobraz ok.,57 super! 104 59... 64 68... czad...udało się 63 83 63...piekny widoczek piekne widok wynik 64 piękne zielone miasto 67 50! 51 53 56 58 piękny widok -64 Fajne. piękny widok - 56 :) 57 ok. :) 59 - byłam, widziałam, śliczne miasto 60 brawo Baco , nie jest tak źle z Twoją obsesją ,ale są inni .którzy też uwielbiają układać ten sam obrazek kilka razy ! ciekawe ,że tych stachanowców można tylko spotkać przy bardzo prostych puzzlach ! I przez nich Pusiak zawsze zostanie zepchnięta z listy choć jest dobra ! 58 :) jestem na liście :) (58)

Oceń tę grę

Nie ma jeszcze głosów - bądź pierwszy Twój głos:

Dodaj komentarz

Inne puzzle z kategorii Architektura