Zimowe stare Miasto w Tallinie (Estonia)

Aleksei Volkov 24 2016-01-09
Zimowe stare Miasto w Tallinie (Estonia) puzzle ze zdjęcia
24
2850
63

Tallin to miasto portowe położone nad Morzem Bałtyckim i stolica Estonii. Ze względu na dostęp do morza, handlowe tradycje osady sięgają X wieku. W mieście nie brakuje zabytków architektury sakralnej, związanych z różnymi wyznaniami. Do najważniejszych należą luterańska Katedra Najświętszej Maryi Panny, rzymskokatolicka Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz prawosławny Sobór św. Aleksandra Newskiego. Na uwagę zasługuje również późnośredniowieczny ratusz, Dom Wielkiej Gildii, XVIII-wieczny Pałac Kadriorg – dawna rezydencja cesarza Piotra I Aleksiejewicza Wielkiego. Stare Miasto Tallina, zwane Vanalinn, zachowało swój dawny klimat dzięki zabytkowym kamienicom oraz średniowiecznym murom miejskim wraz z oryginalnymi bramami i basztami.

miasto miasteczko krajobraz wieża estonia stół kilka okno sąsiedztwo obszar miejski obszar metropolitalny dach budynek dzielnica element krajobrazu pejzaż miejski metropolia wieżowiec dom na wolnym powietrzu pociąg zaparkowany łódź woda jazda konna przedmieście dom ludzka osada drzewo port iglica wieża kościelna lekki światła zmierzch wieczór śnieg jazda na nartach wieżyczka świat chmura zimowy zamrażanie atmosfera niebo europa paweł afryka tallinn republika zielonego przylądka północna europa afryka zachodnia harjumaa

Ułóż podobne puzzle

Komentarze

pięknie zimą jest40, ,,,Cudowny widok 49TROSZECZKĘ LEPIEJ 4651super!ok?JAK ONI TO ROBIĄ 494550piękne 4645...495150jestcieple miasteczko 9245NIEBO 48piękny bajeczny widokokwszystkie dzieci, które od 2 dni są ciągle odbijane z rąk pedofili jadą z moim symem Michael'em Gaterbergiem do Tallina. Grupa będzie się składać z 2000 osób. 78% same małe dzieci. wyjazd dniu śmierci wszystkich ostatnich włoskich pedofili. Lofty Armaniego; zabezpieczyć wszystkie wille, nieruchomości, mieszkania, lofty,garnizony wszystkie obiekty należące do Giorgio Armaniego (projektant Mody). ukrywają się w nich wszyscy wpływowi włoscy politycy, biznesmeni, dziennikarze powiązani z włoską siatką pedofili. wiedzą wszystko o polkach we włoskiej policji. Aresztować całą śmietankę towarzyską Neapolu. Zacząć dokonywać egzekucji na najbardziej krwiożercych pedofilach. o 22.00 granice turynu mają przekroczyć ciężarówki wypełnione trotylem będą w nich i w innych ciężarówkach małe dzieciaki dużo dzieci z polski. ok. 65 dziewczynek i 7-17 chłopców. dzieci są bardzo małe ale z racji głębokiej aksceleracji sprawiają znacznie starszych. Zająć posiad łość hacjendę berlusconiego w meksyku. silvio nie wie o tym ale na jego ranczu zakopano tysiące studentów medycyny. zwłoki w stanie dobrym lata 2007-2009 w sewilli są dowody obciążające castelbajac'a puszką pandory we włoszech są polskie czarownice udają rumunki podają się za bułgarki mają węgierskie paszporty na fikcyjne nazwiska należące do zamordowanych pielęgniarek wrobionych w pedofilię zamknąć wszystkie włoskie kościoły na południu włoch kryjówka zakonnic pedofilek i polaków zamieszkałych we włoszech od co najmniej 20 lat podających się za księży wszyscy oni dobrze znali dorotę jaszczyk we włoszech przedstawiała się jako alicja (alice grebnetag). anagram mojego prawdziwego nazwiska i prawdziwe nazwisko oriany falacci oriana fallacci alias alice grebnetag villa po gianni'm versace posiadłość z 1997r. kryjówka włoskich masonówmoje 5549,ok.53,ok.jestcudopiękne:)Lubię zimę i takie widoki-47454742 ok, jestem na liście!40 :) czyli jestem dobry ... w tej zabawie !45 jest postęp :) i to z 1 błędem46 bez błędupiąta na liście fajnie :)pięknie :) 40podobam,wynik,45ladne to 155 ;)ładny widok47fajna graojhej46 prawdziwa zimaładny widokfajnyok.ok=):)piękny krajobraz 4547 jest ok ale miało być tak pięknie :)4743 ok!!!454845...4546;...47very much easier than I thought! Great photo. Thanks!

Oceń tę grę

Nie ma jeszcze głosów - bądź pierwszy Twój głos:

Dodaj komentarz

Inne puzzle z kategorii Architektura