Gdańska starówka (Polska)

Jaroslaw Grudzinski 476 2017-01-14
Gdańska starówka (Polska)
476
495
14

Gdańsk należy do najstarszych miast w Polsce. Jego historia sięga VII w., z tego okresu pochodzą znaleziska archeologiczne potwierdzające istnienie tu osady kupiecko-rybackiej. Położenie nad jedną z zatok Bałtyku od zawsze czyniło z Gdańska miejsce atrakcyjne dla kupców i rzemieślników, dlatego miasto to należało do najbogatszych w regionie. Świadczą o tym stojące na starym mieście kamienice z bogato zdobionymi fasadami, dawne magazyny i składy kupieckie oraz liczne kościoły i budynki publiczne, np. ratusz. Niezwykła gdańska starówka oraz bliskość złotych plaż nad Bałtykiem przyciąga do Gdańska tysiące turystów.

Najlepsze wyniki dla rozmiaru 28×17Aktualizacja co 2h

Najlepszy czas

Najlepsza dokładność

Ułóż podobne puzzle

polskamiastomiasteczkokrajobrazstółposiedzeniewielewypełnionydużypomarańczowysąsiedztwoobszar miejskiobszar metropolitalnyzastosowań mieszanychdachbudynekfasadadzielnicaelement krajobrazumiejski stylmetropoliadompociągjazda konnaprzedmieścienieruchomośćdomfotografia lotniczawidok z lotu ptakaludzka osadadrzewogórawidokgruparuch drogowytorciastona stojącopoledolinakanionwysokieuropa bardzo trudne

komentarze

ok.,ale trudno było.253 Fajne puzzle-83 jest tyle lat mieszkałem, wynik 94 wow wow! 81 widok piękny,83 swietne super 81 98. ciekawe puzzle, Gdańsk miezwykle malowniczy 111 197 172,ok. jestem na liście :) (81)

Oceń tę grę

Te puzzle nie mają jeszcze ocen. Jak ty je oceniasz? Twoja ocena:

Skomentuj te puzzle

Inne z tej kategorii