Katedra Narodzin św. Marii w Mediolanie (Włochy)

Sergej Borzov 20 2017-09-26
Katedra Narodzin św. Marii  w Mediolanie (Włochy) puzzle
20
1161
1:21
28
19

Monumentalna gotycka Katedra Narodzin św. Marii w Mediolanie została wyświęcona w 1572 roku, ale jej budowę zaczęto niemal dwieście lat wcześniej. Jest to jedna z najwyższych świątyń na świecie, posiada również aż pięć naw. Jej charakterystyczna, bogato zdobiona fasada z różowego i białego marmuru stanowi wizytówkę Mediolanu. Na uwagę zasługują też wieżyczki i liczne sterczyny, dzięki którym katedra jest żartobliwie nazywana „jeżem”. Misterne płaskorzeźby i posągi pokrywają elewację świątyni, a także jej drzwi i dach, na którym znajduje się taras widokowy. Il Duomo di Milano posiada witraże podświetlane od wewnątrz.

Najlepsze wyniki dla rozmiaru 5×4 (20 elementów) Aktualizowane co 2 godziny

Najlepszy czas

  • 1:21thomas38

Najlepsza dokładność

  • 28thomas38

Ułóż podobne puzzle

miastoświątyniakościółzamekpałacwieżawłochydużyobszar metropolitalnybudynekfasadaelement krajobrazurynek miejskimetropoliana wolnym powietrzuzegarulicawidokruch drogowyarchitekturamiejscekultatrakcja turystycznaiglicaarchitektura średniowiecznaarchitektura klasycznadroganawierzchnia drogiświatławysokiprzejściechmurapodwójniepochmurnykatedrabazylikagotycka architekturakatedra w mediolanieeuropalombardiamilanoamerykiświęta maria

Komentarze

super 71 mam 70 najpiekniejsce, wynik 67 70 60 :) :) :) :) jest PIEKNA KATEDRA :) 59 62 99 64 ok jestem nr 1 na liście :) (62)

Oceń tę grę

Nie ma jeszcze głosów - bądź pierwszy Twój głos:

Dodaj komentarz

Inne puzzle z kategorii Architektura