Panorama Pasawy (Niemcy)

Wolfgang Zwanzger 252 2018-06-08
Panorama Pasawy (Niemcy)
zagraj ponownie ułóż następne
Brugia z lotu ptaka (Belgia) Brugia z lotu ptaka (Belgia) 165
252
465
20

Pasawa to niewielkie miasto położone na wschodzie Niemiec tuż przy granicy z Austrią. Miasto ulokowane jest na licznych wzgórzach, które oddzielają od siebie zbiegające się u podnóża starego miasta trzy rzeki – Dunaj, Inn i Ilz. O atrakcyjności Pasawy decyduje jednak nie tylko malownicze położenie, ale także piękna architektura. Rozwijające się prężnie miasto w XVII wieku strawił pożar, który – choć dla ówczesnych mieszkańców Pasawy był niewyobrażalną tragedią – zadecydował o dzisiejszym jego wyglądzie. Sprawujący władzę w mieście biskupi w celu odbudowy swojej siedziby sprowadzili włoskich architektów, którzy zaprojektowali nową harmonijną przestrzeń miasta. Na szczęście Pasawa nie doznała zniszczeń w czasie II wojny światowej, dzięki czemu do dziś możemy podziwiać kunszt XVII-wiecznych architektów.

Najlepsze wyniki dla rozmiaru 18×14Aktualizacja co 2h

Najlepszy czas

Najlepsza dokładność

Ułóż podobne puzzle

miastomiasteczkokrajobrazniemcyaustriastółróżneposiedzeniewypełnionybrązowyz drewnadużysąsiedztwoobszar miejskidachbudynekfasadadzielnicamiejski styldomna wolnym powietrzumałyławkaprzedmieścienieruchomośćdomfotografia lotniczawidok z lotu ptakadrzewogóragrupawioskapokazz przoduosiedleznakciężarówkaeuropa trudne

komentarze

ok.,178 sześć mniej niż poprzednio,trzeba mieć sokoli wzrok. 181, ,,,, dość trudne-197 184, poprawiłam swój wynik! 201, już myślałam, że tego nie ułożę. A wydawało się takie łatwe! o.k o.k Udało się... Super.. 211 Udało się... Super.. 211 Nice ;-) ok, 194 ok świetne układanie !!! 196 ok jest 204 super 214 765 jestem na liście :) (224)

Oceń tę grę

Te puzzle nie mają jeszcze ocen. Jak ty je oceniasz? Twoja ocena:

Skomentuj te puzzle

Inne z tej kategorii