Panorama Jerozolimy (Izrael)

rostislavv 160 2019-12-13
Panorama Jerozolimy (Izrael) puzzle
160
229
9

Jerozolima jest stolicą i największym miastem Izraela. Leży na górzystych terenach między Morzem Martwym i Śródziemnym. Stare Miasto zajmuje obszar niecałego kilometra kwadratowego. Podzielone jest na dzielnice: chrześcijańską, muzułmańską, żydowską i ormiańską. Od 1981 roku otoczone murami obronnymi Stare Miasto w Jerozolimie znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To tutaj znajdują się obiekty sakralne ważne zarówno dla wyznawców chrześcijaństwa, judaizmu, jak i islamu. Fantastyczny widok na Jerozolimę rozciąga się z wznoszącej się na 818 metrów Góry Oliwnej oraz położonego równolegle Wzgórza Świątynnego.

miasto miasteczko krajobraz wieża izrael wiele kilka wypełniony okno sąsiedztwo obszar miejski dach budynek dzielnica pejzaż miejski miejski styl dom na wolnym powietrzu mały łódź woda rzeka przedmieście drzewo port scena wioska zielony zadokowany dok niebieski miejsce kult iglica wieża kościelna sylwetka na tle nieba lekki lazur świat chmura finial kopuła święte miejsca architektura bizantyjska powierzchnia dzień lato ranek horyzont niebo jerozolima azja stary kopuła skały świątynia góra kościół sepulchera świętego palestyna zachodnia azja dzielnica żydowska

Ułóż podobne puzzle

Komentarze

ok.,158162, jak dla było to bardzo nieostre, trudne się okazało!jestsuper...160 :)581181super 161ok?jestem na liście :) (173)

Oceń tę grę

Nie ma jeszcze głosów - bądź pierwszy Twój głos:

Dodaj komentarz

Inne puzzle z kategorii Architektura