Panorama Pragi (Czechy)

Pavol Kmeto 280 2020-11-16
Panorama Pragi (Czechy)
280
345
13

Praga jest stolicą i największym miastem Czech, położonym w środkowej części kraju nad Wełtawą. Osadę w tym miejscu założyli w IX w. pierwsi władcy Czech z dynastii Przemyślidów. Dziś Praga uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast Europy, a jej zabytkowe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z miastem tym wiąże się także wiele starych legend i podań. Wiele z nich opowiada o życiu mądrego rabbiego Löwa, któremu przypisuje się między innymi powołanie do życia golema, wiernie wykonującego polecenia swojego twórcy i broniącego praskich Żydów. Mówi się też, że rabbi Löw sędziwy wiek zawdzięczał faktowi, że swym sprytem przewyższał nawet śmierć, która długo nie mogła odebrać mu życia.

Najlepsze wyniki dla rozmiaru 20×14Aktualizacja co 2h

Najlepszy czas

Najlepsza dokładność

Ułóż podobne puzzle

miastomiasteczkokrajobrazwieżaposiedzeniewielewypełnionydużyludziesąsiedztwobudynekdzielnicapejzaż miejskimiejski styldomna wolnym powietrzuwodarzekanieruchomośćdrzewogóraparasoloceanwidokciałopoleroślinatrawajezioronaturapasący sięarchitekturainfrastrukturanaturalny krajobrazwzgórzedolinakanionprzybrzeżnyoceanicznyukształtowanie terenulazurdzieńranekeuropastralsundpragaczechy trudne

komentarze

155 ok.,136 23.11 ułożyłem puzzle i nie pokazuje wyniku. Pojawił się napis gratulacje, a w tabeli nie widnieje mój rekord. Pozdrawiam - Leszek jest ok? 475 dużo domów !!! 136 ok 167 :( słabo :( ok wyszło całkiem dobrze. 161 jest jestem na liście :) (203)

Oceń tę grę

Te puzzle nie mają jeszcze ocen. Jak ty je oceniasz? Twoja ocena:

Skomentuj te puzzle

Inne z tej kategorii