Panorama Pragi (Czechy)

Pavol Kmeto 48 2020-11-16
Panorama Pragi (Czechy)
48
345
13

Praga jest stolicą i największym miastem Czech, położonym w środkowej części kraju nad Wełtawą. Osadę w tym miejscu założyli w IX w. pierwsi władcy Czech z dynastii Przemyślidów. Dziś Praga uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast Europy, a jej zabytkowe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z miastem tym wiąże się także wiele starych legend i podań. Wiele z nich opowiada o życiu mądrego rabbiego Löwa, któremu przypisuje się między innymi powołanie do życia golema, wiernie wykonującego polecenia swojego twórcy i broniącego praskich Żydów. Mówi się też, że rabbi Löw sędziwy wiek zawdzięczał faktowi, że swym sprytem przewyższał nawet śmierć, która długo nie mogła odebrać mu życia.

Najlepsze wyniki dla rozmiaru 8×6Aktualizacja co 2h

Najlepszy czas

  • 8:40 - aaaa

Najlepsza dokładność

  • 45 - aaaa

Ułóż podobne puzzle

miastomiasteczkokrajobrazwieżaposiedzeniewielewypełnionydużyludziesąsiedztwobudynekdzielnicapejzaż miejskimiejski styldomna wolnym powietrzuwodarzekanieruchomośćdrzewogóraparasoloceanwidokciałopoleroślinatrawajezioronaturapasący sięarchitekturainfrastrukturanaturalny krajobrazwzgórzedolinakanionprzybrzeżnyoceanicznyukształtowanie terenulazurdzieńranekeuropastralsundpragaczechy bardzo łatwe

komentarze

155 ok.,136 23.11 ułożyłem puzzle i nie pokazuje wyniku. Pojawił się napis gratulacje, a w tabeli nie widnieje mój rekord. Pozdrawiam - Leszek jest ok? 475 dużo domów !!! 136 ok 167 :( słabo :( ok wyszło całkiem dobrze. 161 jest jestem na liście :) (203)

Oceń tę grę

Te puzzle nie mają jeszcze ocen. Jak ty je oceniasz? Twoja ocena:

Skomentuj te puzzle

Inne z tej kategorii