Centrum Nowego Jorku (USA)

Carlos Sanchez Pereyra 126 2011-07-08
Centrum Nowego Jorku (USA) puzzle
126
384
14

Nowy Jork (New York City) to miasto w stanie Nowy Jork w USA, największe pod względem liczby ludności (ok. 11 mln osób) w tym kraju. Potocznie nazywane jest "Miastem, które nigdy nie śpi" (The City That Never Sleeps) i "Wielkim Jabłkiem" (Big Apple). Nowy Jork leży na wschodnim wybrzeżu USA, przy ujściu rzek Hudson i East River do Zatoki Nowojorskiej. Miasto jest światowym ośrodkiem finansowym, reklamowym i medialnym - w jego centrum mieści się wiele instytucji, m.in. główna siedziba ONZ. Nowy Jork założony został przez Holendrów w 1614 roku na wyspie Manhattan jako faktoria handlowa (nosił wtedy nazwę Nowy Amsterdam). Prawa miejskie uzyskał w roku 1653. W 1664 roku miasto wraz zostało zdobyte przez Anglików i przemianowane na Nowy Jork. W latach 1785-90 było siedzibą władz USA.

miasto miasteczko krajobraz wieża holandia wypełniony pokryty sąsiedztwo obszar miejski obszar metropolitalny zastosowań mieszanych budynek dzielnica element krajobrazu wieżowiec pejzaż miejski miejski styl śródmieście metropolia wieżowiec na wolnym powietrzu woda jazda konna własność nieruchomość góra tor pole trawa niewidzenie kondominium noc biurowiec sylwetka na tle nieba infrastruktura nachylenie wzgórze zmierzch śnieg jazda na nartach wysoki świat apartament dzień ranek horyzont biom niebo amsterdam europa kansas ameryka północna stany zjednoczone nowy jork empire state building manhattan rzeki zachodnia europa ameryka północna ameryki holandia północna

Ułóż podobne puzzle

Komentarze

jest214- rewelacja i nawet sama skonczyłam134bardzo ciężko układa się noc - 280Ciezko ukladanki,wynik 147:)Udało się!946dżungla 143Piękne zdjęcie :) Ale trudne do ułożenia. Mój wynik ;( Pozdrawiam wszystkich *_*Ciekawa nocna panorama Nowego Jorku, ale zdjęcie do najłatwiejszych nie należy ;)Coć przez chwilę na liście, to jest coś.Świetne zdjęcie, puzzel trudny ale kapitalny.Trudne - może nie tak trudne jak ciemne:) 358 to nie zbyt dobry wynik.

Oceń tę grę

Nie ma jeszcze głosów - bądź pierwszy Twój głos:

Dodaj komentarz

Inne puzzle z kategorii Architektura