Centrum Nowego Jorku (USA)

Carlos Sanchez Pereyra 294 2011-07-08
Centrum Nowego Jorku (USA)
294
381
14

Nowy Jork (New York City) to miasto w stanie Nowy Jork w USA, największe pod względem liczby ludności (ok. 11 mln osób) w tym kraju. Potocznie nazywane jest "Miastem, które nigdy nie śpi" (The City That Never Sleeps) i "Wielkim Jabłkiem" (Big Apple). Nowy Jork leży na wschodnim wybrzeżu USA, przy ujściu rzek Hudson i East River do Zatoki Nowojorskiej. Miasto jest światowym ośrodkiem finansowym, reklamowym i medialnym - w jego centrum mieści się wiele instytucji, m.in. główna siedziba ONZ. Nowy Jork założony został przez Holendrów w 1614 roku na wyspie Manhattan jako faktoria handlowa (nosił wtedy nazwę Nowy Amsterdam). Prawa miejskie uzyskał w roku 1653. W 1664 roku miasto wraz zostało zdobyte przez Anglików i przemianowane na Nowy Jork. W latach 1785-90 było siedzibą władz USA.

Najlepsze wyniki dla rozmiaru 21×14Aktualizacja co 2h

Najlepszy czas

Najlepsza dokładność

Ułóż podobne puzzle

miastomiasteczkowieżawypełnionypokrytydużyobszar miejskiobszar metropolitalnyzastosowań mieszanychbudynekelement krajobrazuwieżowiecpejzaż miejskiśródmieściemetropoliawieżowiecna wolnym powietrzuwodajazda konnawłasnośćnieruchomośćgóragrupatorpoleniewidzeniekondominiumnocbiurowiecsylwetka na tle niebanachyleniewzgórześniegjazda na nartachwysokiświatapartamentdzień trudne

komentarze

jest 214- rewelacja i nawet sama skonczyłam 134 bardzo ciężko układa się noc - 280 Ciezko ukladanki,wynik 147 :) Udało się! 946 dżungla 143 Piękne zdjęcie :) Ale trudne do ułożenia. Mój wynik ;( Pozdrawiam wszystkich *_* Ciekawa nocna panorama Nowego Jorku, ale zdjęcie do najłatwiejszych nie należy ;) Coć przez chwilę na liście, to jest coś. Świetne zdjęcie, puzzel trudny ale kapitalny. Trudne - może nie tak trudne jak ciemne:) 358 to nie zbyt dobry wynik.

Oceń tę grę

Te puzzle nie mają jeszcze ocen. Jak ty je oceniasz? Twoja ocena:

Skomentuj te puzzle

Inne z tej kategorii