Sznury bursztynowych korali na straganie w Polsce

Teresa Kasprzycka 48 2017-10-20
Sznury bursztynowych korali na straganie w Polsce
48
445
15

Bursztyn bałtycki od najdawniejszych czasów wykorzystywano jako kamień ozdobny i leczniczy. Najstarsze bursztynowe ozdoby i amulety pochodzą z paleolitu, a to oznacza, że należą do pierwszych tego rodzaju obiektów wytworzonych przez człowieka. Znaczenie bursztynu nie malało przez wieki. W starożytności bursztyn bałtycki wędrował przez całą Europę, bo dotrzeć do Imperium Rzymskiego, gdzie był wysoko cenionym klejnotem. Obecnie z bursztynu wykonuje się biżuterię oraz ornamenty przedmiotów codziennego użytku. Ze względu na właściwości lecznicze wykorzystuje się go także w procesie produkcji kosmetyków i leków.

Najlepsze wyniki dla rozmiaru 8×6Aktualizacja co 2h

Najlepszy czas

Najlepsza dokładność

Ułóż podobne puzzle

polskajedzeniestółposiedzeniewielewypełnionywiązkaz drewnadużypomarańczowyulicakolorowygrupana stojącopełnybursztynplaster miodueuropa bardzo łatwe

komentarze

ok 195-to chyba nie najgorszy wynik Tylko jeden błąd, wynik 174 Nice ;-) 1463 ;-) 487 193 211 było trudno jest 247 243 uty 672jjjjjjjjjjj 1218 Lovely Puzzle and Photo. Another favorite! Amber is such a beautiful and interesting stone. Every stone unique. Easy to find and collect. jestem na liście :) (258)

Oceń tę grę

Te puzzle nie mają jeszcze ocen. Jak ty je oceniasz? Twoja ocena:

Skomentuj te puzzle

Inne z tej kategorii