Mozaika z miasta Agadir (Maroko)

tony4urban 600 2019-10-25
Mozaika z miasta Agadir (Maroko)
600
210
11

Agadir to nadmorska miejscowość zlokalizowana w południowym Maroku, znana przede wszystkim z pięknych plaż i tętniących życiem bazarów. Od początku lat 90. XX wieku miasto wciąż jest w budowie, bowiem trzęsienie ziemi z 1960 roku niemal zrównało je z ziemią. Mimo to na każdym kroku można w nim napotkać ozdobione bajecznie kolorowymi mozaikami zaułki, które uważa się za jedną z wizytówek Maroka. Geometryczne wzory z pokrytych barwionym szkliwem płytek stanowią dziedzictwo zamieszkujących te tereny Maurów. Z biegiem czasu kolorowe mozaiki, zwane azulejos, upowszechniły się także w Portugalii i Hiszpanii.

Najlepsze wyniki dla rozmiaru 30×20Aktualizacja co 2h

Najlepszy czas

Najlepsza dokładność

Ułóż podobne puzzle

wieżaportugaliahiszpaniamarokoposiedzeniedużywnętrzpomarańczowybudynekkolorowyna stojącobarwistośćprojektgeometriageometrycznyabstrakcyjnyozdobionyniebieskiwzórokrągdzieła wizualnesymetriamotywmozaikataflowydachówkapryszniceuropaafryka bardzo trudne

komentarze

nie zwatpilam ale 623 ... o 245 ... poprawiono! Do poprawki .... chyba da się lepiej zrobić .... Trudne to było. 300. masakra ale ułożona...621 i drugi raz ...nie ma mowy Super 790 ufffff :) 436 te arabskie mozaiki oczopląs 460. Straszne ok? jestem na liście :) (758)

Oceń tę grę

Te puzzle nie mają jeszcze ocen. Jak ty je oceniasz? Twoja ocena:

Skomentuj te puzzle

Inne z tej kategorii