Posągi na Wyspie Wielkanocnej (Chile)

Lisa Strachan 36 2016-06-11
Posągi na Wyspie Wielkanocnej (Chile) puzzle
36
2920
57

Na Oceanie Spokojnym leży niewielka, lecz znana na cały świat, Wyspa Wielkanocna pochodzenia wulkanicznego. Znajdują się na niej ogromne kamienne posągi w kształcie głów zwane moai. Na wyspie zlokalizowano niemal 900 figur, które zostały wykute z tufu wulkanicznego. Monolity transportowano z kamieniołomu do miejsc kultu, gdzie najprawdopodobniej odbywały się ważne dla lokalnej społeczności obrzędy. Nie do końca wiadomo, kto i w jakim okresie wykuwał wielkie monolity, istnieje na ten temat wiele sprzecznych hipotez. Badacze zgadzają się jednak, że budowę przerwano w XVI wieku, a w kamieniołomie pozostawiono na zawsze niedokończone posągi.

pomnik krajobraz chile budynek element krajobrazu na wolnym powietrzu góra pole trawa skała natura skalisty pasący się z przodu historyczna strona rzeźba łuk naturalny krajobraz wzgórze skała macierzysta odkrywka teren geologia tworzenie rzeźba rzeźba w kamieniu pomnik struktura niebudująca artefakt statua ptak historia historia starożytna świat chmura sztuka środowiskowa saldo trawiasty niedźwiedź strona archeologiczna unesco dziedzictwo teren niebo sztuka monolit megalit wyspa wielkanocna ameryka południowa moai ahu akivi ameryki ahu tongariki ahu nau nau

Ułóż podobne puzzle

Komentarze

3440, za dużo na taki łatwy obrazekMonolity na tle błękitu nieba - cudne.okok32 :)jkTrojaczki - od jednej matki ale od różnych ojców. 35 i gitara64aaDobre. Najgorzej buło z kamieniamiwynik 106w ktorym roku stawial? wynik 3535:)73 ciekawostka historiiBardzo przyjemna i wbrew pozorom łatwa graUdało się41extra zabawa dzienki45,ok.okChciałbym zobaczyć to na własne oczycudo38bardzo fajna gra34=^..^=kosmici musieli to zbudować:)ok 34Długowie... kamienie ( * * )olaqlDzękuje za te puzzlemuszę trochę poćwiczyć okoi aż 4434ciekawete ludki mi namieszały-51Czy kiedyś zagadka zostanie wyjaśniona ?(33) Ładny las i autostrada. Trochę niewyraźny obraz przez padający śnieg.37 o.k3637ok3434ok32 ok,jestem na liście3633OK 3238uffaismiipsb?

Oceń tę grę

Nie ma jeszcze głosów - bądź pierwszy Twój głos:

Dodaj komentarz

Inne puzzle z kategorii Architektura