Zamek krzyżacki w Malborku

Dariusz Kopestynski 95 2011-09-05
Zamek krzyżacki w Malborku puzzle
95
1157
22

Zamek krzyżacki w Malborku to trzyczęściowa - składająca się z trzech zamków: niskiego, średniego i wysokiego - twierdza obronna zbudowana w stylu gotyckim. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów architektury gotyckiej na świecie. Pierwotna nazwa zamku, używana przez Zakon Krzyżacki, brzmiała Marienburg (Gród Marii). W latach 1309-1457 zamek w Malborku był siedzibą wielkiego mistrza krzyżackiego, a miasto stolicą państwa zakonnego. W latach 1457-1772 zamek był rezydencją królów Polski. Współcześnie na zamku znajduje się muzeum. W 1997 roku twierdza została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

polska miasto miasteczko krajobraz kościół zamek pałac wieża okno dach budynek fasada element krajobrazu dom na wolnym powietrzu mały zegar woda ulica rzeka własność nieruchomość dom drzewo ciało roślina trawa jezioro pasący się cegła z przodu arteria wodna architektura średniowieczna odbicie złóg wąski naturalny krajobraz dwór fotografia wieżyczka chmura rzeka bank zamek wodny zasoby wodne okazały dom trawnik niebo zamek w malborku europa wschodnia europa muzeum zamkowe w malborku szlak zamków gotyckich

Ułóż podobne puzzle

Komentarze

oktrudno było140wiele razy bylem ,wynik 104okPiękny!wynik średni 124dosyć trudne bo małe puzzle, ale fajne:)nareszcie polski klimat:)jest co podziwiać-126:)97to jeden z gorszych wyników 179ok 271168ok541mieszkam w Malborku od urodzenia i patrzę na ten zamek codziennie, ale nie sądziłam, że to będzie takie trudne;Ddosyć trudne.gienia49:)

Oceń tę grę

Nie ma jeszcze głosów - bądź pierwszy Twój głos:

Dodaj komentarz

Inne puzzle z kategorii Architektura