Kapsztad z lotu ptaka (RPA)

Hongqi Zhang 60 2014-02-21
Kapsztad z lotu ptaka (RPA) puzzle
60
1693
23

Kapsztad to miasto o szczególnym położeniu geograficznym. Zostało założone nieopodal Przylądka Dobrej Nadziei (dawniej: Przylądka Burz) przez holenderskich żeglarzy w połowie XVII wieku. Dzięki nim Kapsztad zyskał pozycję punktu łączącego trzy kontynenty: zatrzymywały się tutaj okręty płynące z Zachodniej Europy do portów w Azji. Jest to najstarsze miasto w Republice Południowej Afryki. Holendrzy sprowadzali do miasta niewolników z krajów azjatyckich, a w wyniku ich łączenia się z miejscową czarnoskórą ludnością, a z czasem także z potomkami białych osadników wykształciła się grupa tzw. Koloredów, nazywanych też Cape Coloured.

Najlepsze wyniki dla rozmiaru 10×6 (60 elementów) Aktualizowane co 2 godziny

Najlepszy czas

Najlepsza dokładność

Ułóż podobne puzzle

miastomiasteczkokrajobrazwieledużyludzieobszar miejskiobszar metropolitalnyelement krajobrazupejzaż miejskimiejski stylna wolnym powietrzuwodafotografia lotniczawidok z lotu ptakagóraplażaparasoloceanwidokkolorowyfotografiagrupazielonyniebieskinaturawybrzeżemiejscowość wypoczynkowawyspaatrakcja turystycznawzgórzepanoramazasoby wodneskrzyżowanieszczytantenowystadionarenaeuropaafrykapołudniowa afrykazachodnia europakapsztadzachodni przylądek

Komentarze

219 :) jest 165 :) Masakra, wstyd się przyznać - zapamiętam Kapsztad na długo. trudna głębia :) ;) 318 Piekny widok fajnie się układało 118 piekne krajobraz z stadion :) Fajny widok. :) dzięki za nowe obrazy piekny widok Luzik... OK., ciekawe.. czarna woda mogła wykończyć ha 161 :) 106;ok jestem na liście :)

Oceń tę grę

Nie ma jeszcze głosów - bądź pierwszy Twój głos:

Dodaj komentarz

Inne puzzle z kategorii Architektura