Jezioro na Alasce (USA)

Galyna Andrushko 70 2014-10-09
Jezioro na Alasce (USA) puzzle ze zdjęcia
70
1001
16

Alaska to najbardziej wysunięty na północ i największy stan USA, ze względu na dziewiczą przyrodę i surowy klimat, który nie sprzyja ingerencji człowieka w środowisko naturalne, jest synonimem dziczy i pierwotnych sił natury. Oddaje to dobrze przydomek, jakim określa się to terytorium – „The Last Frontier”, czyli ostatnia rubież. Alaska położona jest w strefie klimatu umiarkowanego chłodnego i subpolarnego, jest to kraina w większości górzysta, znajduje się tu najwyższy szczyt Ameryki Północnej, góra McKinley, a wiele z tutejszych gór to czynne lub wygasłe wulkany. Duże obszary Alaski porasta tajga oraz tundra, a na wybrzeżu rosną lasy deszczowe strefy umiarkowanej. Znajdują się tu także ponad 3 miliony naturalnych jezior.

krajobraz na wolnym powietrzu woda rzeka drzewo góra ciało jedzenie zielony pole roślina trawa jezioro pasący się tło z przodu odbicie górzyste formy terenu naturalny krajobraz średniogórze geologia pustynia pasmo górskie liść jesień staw stado chmura cumulus rzeka bank dzień grzbiet zasoby wodne tarn światło słoneczne szczyt ranek biom środowisko naturalne modrzew masyw górski niebo jeziora ameryka północna afryka stany zjednoczone alaska ameryka północna ameryki południowy sudan afryka środkowa park narodowy i rezerwat glacier bay

Ułóż podobne puzzle

Komentarze

%jest78 ;):)Super sprawa, pozdro z infy.rowny kolor,wynik 7367, pięknieok133 :(fajny widok:)jestem na liście :) (69)70:Pi had fun doing this puzzle : )Not hard at all.

Oceń tę grę

Nie ma jeszcze głosów - bądź pierwszy Twój głos:

Dodaj komentarz

Inne puzzle z kategorii Natura