Finlandia - puzzle online

Finlandia

Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo unitarne w Europie Północnej, będące republiką. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu i południa ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego i do Zatoki Fińskiej. Zaliczana do krajów nordyckich. Jej stolicą są Helsinki, które wraz z miastami Espoo i Vantaa tworzą obszar metropolitalny; kolejnym największym obszarem miejskim jest Tampere, położone około 180 kilometrów na północ od Helsinek.

Niepodległa Finlandia powstała w 1917, po upadku caratu w Imperium Rosyjskim. Wcześniej była pod obcym panowaniem – szwedzkim od średniowiecza do roku 1809, a następnie ponad 100 lat pod panowaniem rosyjskim, jako autonomiczne Wielkie Księstwo Finlandii.

Członek licznych organizacji międzynarodowych, między innymi ONZ, Rady Europy, OBWE, OECD, Unii Europejskiej oraz NATO.

Jajka w koszyku otoczone słomą puzzle online ze zdjęciaSobór Zaśnięcia Matki Bożej w Helsinkach (Finlandia) puzzle online ze zdjęciaPeterhof - Wielki Pałac (Rosja) puzzle online ze zdjęciaStare miasto w Tallinie (Estonia) puzzle online ze zdjęciaTallinn (Estonia) puzzle onlineLuterańska katedra w centrum Helsinek (Finlandia) puzzle online ze zdjęciaPanorama Helsinek (Finlandia) puzzle online ze zdjęciaWyspa Luoto (Finlandia) puzzle onlineZamek św. Olafa w Savonlinna (Finlandia) puzzle onlinePanorama Helsinek z widokiem na katedrę (Finlandia) puzzle online ze zdjęciaPanorama Helsinek z katedrą (Finlandia) puzzle online ze zdjęciaPałac Maryjski w Petersburgu (Rosja) puzzle online ze zdjęciaOpal wypływający z helskiego portu puzzle onlineZorza polarna w Laponii (Finlandia) puzzle onlinePanorama Helsinek (Finlandia) puzzle onlineHelsinki nocą (Finlandia) puzzle onlineLetnia panorama Helsinek (Finlandia) puzzle onlineJachty na nabrzeżu w Helsinkach (Finlandia) puzzle online ze zdjęciaNadbrzeże w Helsinkach (Finlandia) puzzle onlineDzielnica Hakaniemi w Helsinkach (Finlandia) puzzle online ze zdjęciaPlac przed Soborem św. Izaaka w Petersburgu (Rosja) puzzle online ze zdjęciaWyciąg krzesełkowy w miejscowości Ruka (Finlandia) puzzle online ze zdjęciaFińskie znaczki puzzle online ze zdjęciaSP 5 Turek puzzle onlineOslo miasto w fiordzie puzzle onlineRatusz i Rynek w Turku puzzle onlinezorza polarna puzzle onlineJeziora w Finlandii puzzle onlineWłochy, panoramiczny widok na zatokę Gaety puzzle onlineKolej - Finlandia puzzle online ze zdjęciaHelsinki puzzle onlinezimowa sceneria w Skandynawii puzzle online ze zdjęciaowoce na targu Kauppatori w Helsinkach puzzle onlineNiesamowita zorza polarna puzzle online ze zdjęciaWidok z lotu ptaka pierwszych drapaczy chmur w Finlandii puzzle online