Tortilla - puzzle online

Tortilla

Tortilla (wym. torˈtiʎa) – w kuchni meksykańskiej, rodzaj płaskiego, okrągłego placka o średnicy od 6 do 30 cm, z masy lub mąki kukurydzianej albo pszennej, stosowanego jako pieczywo i baza do innych potraw.

Meksykańskie i południowoamerykańskie tortille powstają po zagnieceniu masy kukurydzianej mąki z wodą, uformowaniu cienkich placków i pieczeniu ich na specjalnych patelniach. Obecnie większość dostępnych w handlu tortilli jest wytwarzanych maszynowo. Powinno się je spożywać ciepłe, gdyż po ostygnięciu nabierają konsystencji gumy.

Tortilla stanowi bazę bardziej skomplikowanych potraw, jak np. quesadilla, tacos, enchiladas, wrap i innych. Z kawałków kukurydzianych tortilli przyrządzane są czipsy tortilla (totopos), a z nich przekąska o nazwie nachos. Na świecie istnieje wiele różnych rodzajów tortilli.

Grillowane mięso puzzle onlineTacos de Asada puzzle onlineSmażony naleśnik ziemniaczany. puzzle online ze zdjęciaPizza Hubcia i Majusa puzzle onlinePizza puzzle onlinedla niektórych liczy się każdy kawałek jedzenia puzzle onlinekartofle ziemniaki puzzle online ze zdjęciaSprawdź yyy puzzle online ze zdjęcia