Transatlantyk - puzzle online

Transatlantyk (statek)

Transatlantyk – statek pasażerski kursujący na ustalonych liniach żeglugowych, liniowiec. Nazwa pochodzi od statków obsługujących połączenia pomiędzy USA i Europą, przemierzających Ocean Atlantycki. Największe liniowe statki pasażerskie walczyły o Błękitną Wstęgę Atlantyku, a jej zdobycie oznaczało wzrost prestiżu i liczby pasażerów szukających jak najszybszych połączeń w żegludze z Europy do Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Najsławniejszym transatlantykiem w historii był RMS Titanic, który zderzył się z górą lodową i zatonął 15 kwietnia 1912 roku podczas swego dziewiczego rejsu. Era transatlantyków trwała około 130 lat i minęła wraz z wprowadzeniem transatlantyckiej łączności lotniczej, co nastąpiło w latach sześćdziesiątych XX wieku. Wówczas tradycyjne transatlantyki zostały zastąpione przez wycieczkowce, których najwyższym atrybutem nie jest prędkość, a komfort i luksus, jaki można zapewnić pasażerom spragnionym odpoczynku na najatrakcyjniejszych turystycznie akwenach.

R.M.S Titanic puzzle online ze zdjęciaValparaiso - Chile puzzle online ze zdjęciaGdańsk puzzle online ze zdjęciastatek puzzle online ze zdjęciaOdsłonić puzzle online ze zdjęciaKrawędź Celebrity. puzzle online ze zdjęciaŁatwe miasto puzzle puzzle onlineBritannic. puzzle onlineStatek wycieczkowy na Morzu Karaibskim puzzle onlineBritannic. puzzle online ze zdjęciapoiuvgd puzzle online ze zdjęcia