Hiszpania - puzzle online

Hiszpania

Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. España, Reino de España) – państwo w zachodniej części Europy Południowej, położone głównie na Półwyspie Iberyjskim, obejmujące także Baleary na Morzu Śródziemnym, Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim oraz mniejsze wysepki i tereny w północnej Afryce.

Składa się z 17 regionów autonomicznych i dwóch miast autonomicznych. Stolicą i największym miastem jest Madryt, duże znaczenie ma również Barcelona i Walencja. Państwo ma powierzchnię 505 944 km², będąc czwartym co do wielkości państwem w Europie, po Rosji, Ukrainie i Francji. Ludność oscyluje na poziomie 50 mln. Dominuje w nim klimat subtropikalny. Na zachodzie Hiszpania graniczy z Portugalią, na południu z należącym do Wielkiej Brytanii Gibraltarem, oraz przez plazas de soberanía z Marokiem. Na północnym wschodzie, przez Pireneje, kraj graniczy z Francją i Andorą. Północno-zachodnia i południowo-zachodnia część leży nad Oceanem Atlantyckim, pozostała część wybrzeża leży nad Morzem Śródziemnym.

Hiszpania ma długą historię i bogate dziedzictwo kulturowe. Przez setki lat była częścią Starożytnego Rzymu, w XV wieku stworzyła własne Imperium Hiszpańskie, jedne z największych imperiów w historii świata – imperium, nad którym nigdy nie zachodzi słońce. Dzisiejsza Hiszpania jest krajem rozwiniętym o bardzo wysokim wskaźniku rozwoju społecznego i dobrej jakości życia (10 miejsce na świecie). Jest członkiem Unii Europejskiej (od 1986 roku) oraz kilkudziesięciu organizacji międzynarodowych, w tym ONZ, NATO, OBWE, WTO, OEI i Unii Łacińskiej. Obowiązującą walutą jest euro. Znajduje się tu 47 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO (3 miejsce na świecie). Jest drugim najczęściej odwiedzanym państwem na świecie, w 2017 roku Hiszpanię odwiedziło 82 mln turystów.

Zamek Manzanares el Real (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaDzielnica Gotcyka w Barcelonie (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaUlica w miasteczku Terena (Portugalia) puzzle online ze zdjęciaGran Vía w Madrycie (Hiszpania) puzzle onlineKatedra w Segowii (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaNaturalne baseny El Caletón w Garachico (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaKolorowe dekoracje na fiestę puzzle online ze zdjęciaKorki od butelek z winem puzzle onlineUkwiecony balkon w Teror (Hiszpania) puzzle onlineStragan na bazarze La Boqueria w Barcelonie (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaBazylika w Elche (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaStare miasto w Salamance (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaMiasteczko na zboczu (Hiszpania) puzzle onlineMost Rzymski w Salamance (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaMost Maza w San Vincente de la Barquera (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaSkała w parku narodowym Ciudad Encantada (Hiszpania) puzzle onlineUliczka w Zutphen (Holandia) puzzle online ze zdjęciaPlaża na półwyspie La Manga (Hiszpania) puzzle onlineNowa Katedra w Salamance (Hiszpania) puzzle onlineZakątek Peratallady (Hiszpania) puzzle onlineBrama Puerta de Alcalá w Madrycie (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaFortyfikacja w Toledo (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaLatarnia morska na Przylądku Algarve (Portugalia) puzzle online ze zdjęciaMedia City na nabrzeżu Salford (Wielka Brytania) puzzle onlineFontanna w Parku Cytadeli (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaKolorowe stragany na rynku Boqueria w Barcelonie (Hiszpania) puzzle onlinePorto Cristo (Hiszpania) puzzle onlineUliczka w miejscowości Serpa (Portugalia) puzzle onlineKuter rybacki na Majorce (Hiszpania) puzzle onlineŚredniowieczne mury miasteczka Besalú (Hiszpania) puzzle onlinePark Narodowy Peneda-Gerês (Portugalia) puzzle online ze zdjęciaStare domy w Candelaria (Kolumbia) puzzle online ze zdjęciaMury obronne miasta Avila (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaUliczka w miasteczku Valldemossa (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaCapilla de los Condestables. Catedral de Santa Mar puzzle online ze zdjęciaKamienne budynki w zabytkowym mieście Peratallada (Hiszpania) puzzle onlineToledo (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaOwoce i warzywa na straganie puzzle online ze zdjęciaBücker Bü 131 Jungmann puzzle onlineKuter na Majorce (Hiszpania) puzzle onlineRonda (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaPireneje w pobliżu Lescun (Francja) puzzle onlineOgrody katedry La Seu (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaFontanna w Forsyth Park w Savannah (USA) puzzle online ze zdjęciaDetal nad wejściem do katedry La Seu (Hiszpania) puzzle onlinePlaża na Teneryfie (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaJachty w porcie Cala Ratjada (Hiszpania) puzzle online ze zdjęciaWidok na Nową Katedrę w Plasencii (Hiszpania) puzzle online