Monako - puzzle online

Monako

Monako (fr. i wł. Monaco, moneg. Mùnegu), oficjalnie Księstwo Monako (fr. Principauté de Monaco, wł. Principato di Monaco, moneg. Prinçipatu de Mùnegu) – miasto-państwo położone w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym w obrębie Riwiery Francuskiej.

Od 1866 jest w unii celnej z Francją, a od 1918 Francja uzyskała prawo do stacjonowania wojsk na terenie Monako i zatwierdzania zawieranych przez to państwo umów międzynarodowych. Z tych powodów (szczególna więź z Republiką Francuską, która ogranicza jego suwerenność – podstawowy atrybut państwa) w prawie międzynarodowym Monako określa się raczej jako niesuwerenną organizację terytorialną niż państwo.

W Monako odbywa się znany doroczny wyścig samochodowy Grand Prix Monako Formuły 1, jeden z oryginalnych wyścigów Formuły 1. Na terenie księstwa jest także klub piłkarski AS Monaco FC grający w lidze francuskiej.

Monako jest chętnie odwiedzane przez turystów zwiedzających Lazurowe Wybrzeże. Wśród głównych atrakcji tego miasta-państwa najważniejsze są: Pałac Książęcy, stare miasto, katedra św. Mikołaja, Place du Casino wraz z kasynem, opera w Monte Carlo, ogrody tropikalne, ogrody japońskie i plaża Lavrotto.

Port Herkulesa (Monako) puzzle online ze zdjęciaPort w Fontvieille (Monako) puzzle onlinePanorama Mentony (Francja) puzzle onlineDzielnica Fontvieille (Monako) puzzle onlinePort w Monte Carlo (Monako) puzzle onlinePrzygotowania do Wyścigu Grand Prix (Monako) puzzle online ze zdjęciaMonako puzzle online ze zdjęciaMonaco panorama puzzle onlineFigury rzeźbiarskie. puzzle onlineRiwiera Francuska puzzle onlineMonako, Principeuté de Monako puzzle onlinePiękny monachijski poranek puzzle online ze zdjęcia