Warzywa - puzzle online

Warzywa

Rośliny warzywne, warzywa, jarzyny – rośliny jednoroczne, dwuletnie lub byliny, które w całości lub w części stanowią pokarm człowieka. Mogą być spożywane w stanie surowym lub po obróbce cieplnej. Częściami użytkowymi roślin warzywnych mogą być całe rośliny lub tylko: liście, owoce, kwiatostany, bulwy, łodygi i korzenie.

W formalnej klasyfikacji towarów spożywczych warzywa to grupa produktów roślinnych przeznaczonych do spożycia, obejmująca poza tym co tradycyjnie uznawane jest za warzywa, także jadalne grzyby oraz pąki kwiatowe kaparów i owoce oliwek (z wyjątkiem stosowanych do produkcji olejów), mimo że są to składowe roślin krzewiastych i drzewiastych. Z kolei owoce truskawek, poziomek i ananasów, mimo że są to rośliny zielne, klasyfikowane są jako owoce. Uprawą i produkcją warzyw zajmuje się warzywnictwo.

Warzywa są bardzo ważnym składnikiem pokarmu człowieka – stanowią źródło witaminy C i prowitaminy A, a także błonnika i składników mineralnych. Mają wysoką wartość biologiczną i dietetyczną.

Rośliny warzywne należą do wielu rodzin i pochodzą z różnych stron świata. W sumie na świecie jako warzyw używa się co najmniej 250 gatunków, z czego ok. 50 spożywanych jest w Polsce.

Pieczywo i wędliny puzzle onlineOzdoby świąteczne puzzle online ze zdjęciaSterta warzyw i owoców puzzle onlineKuchnia koreańska puzzle onlineKolorowe gumy kulki puzzle online ze zdjęciaSkładniki do przygotowania włoskiej pizzy puzzle onlineOzdobione kwiatami skrzypce puzzle onlineTrzy kosze wiklinowe z jesiennymi owocami i kwiatami puzzle onlineKolorowe tabletki puzzle onlineKompozycja winna puzzle online ze zdjęciaMartwa natura z kolorowymi warzywami i owocami puzzle online ze zdjęciaSałatka owocowa puzzle onlinePrzydomowy ogródek puzzle online ze zdjęciaMakaron z brokułami puzzle onlinePolska zupa koperkowa puzzle onlineMartwa natura z owocami i bukietem kwiatów puzzle onlineOswojony szczurek puzzle onlinePływający targ w Bangkoku (Tajlandia) puzzle onlineJesienne dary natury puzzle online ze zdjęciaLampiony z dyni puzzle online ze zdjęciaŚwieży zielony smoothie puzzle onlineMiska zupy otoczona dodatkami puzzle online ze zdjęciaKompozycja przypraw puzzle onlineSurowe ciasto na pizzę puzzle online ze zdjęciaKiść winogron puzzle online ze zdjęciaPizza puzzle online ze zdjęciaBambusowa misa z nasi kerabu puzzle online ze zdjęciaKolorowe przyprawy puzzle online ze zdjęciaWarzywa na drewnianym stole puzzle onlineTaca ze śniadaniem podanym do łóżka puzzle onlineŚwieże owoce i warzywa na straganie puzzle online ze zdjęciaMartwa natura puzzle onlineRóżnokolorowe pomidory puzzle onlineZdrowe pestki i nasiona puzzle online ze zdjęciaSos pomidorowy w otoczeniu przypraw, oliwy i pomidorów puzzle onlineKiwano w towarzystwie innych warzyw i owoców puzzle onlineSajgonki i sos słodko-kwaśny puzzle online ze zdjęciaŚwieże warzywa puzzle online ze zdjęciaLody puzzle onlinePrzeciwutleniacze puzzle onlineTradycyjna węgierska zupa gulaszowa puzzle onlineAlimentação puzzle online ze zdjęciaBiały barszcz z jajkiem i kiełbasą puzzle onlineSałatka z fetą i oliwkami puzzle online ze zdjęciaStragan warzywny puzzle online ze zdjęciaSzklanka soku w otoczeniu owoców tropikalnych puzzle online ze zdjęciaKompozycja z kolorowych owoców puzzle online ze zdjęciaMartwa natura z różnokolorowymi owocami puzzle online ze zdjęcia