Kuchnia włoska - puzzle online

Kuchnia włoska

Kuchnia włoska – jedna z dwóch najbardziej popularnych kuchni europejskich obok kuchni francuskiej.

Kuchnia włoska charakteryzuje się korzystaniem z dużej ilości warzyw i przypraw takich jak oregano, bazylia, pieprz, estragon, tymianek, rozmaryn, a także używaniem parmezanu. W kuchni tej dość powszechnie stosuje się też oliwę, pomidory oraz cebulę i czosnek, a także oliwki. Kuchnia włoska wyspecjalizowała się szczególnie w potrawach mącznych oraz w rybnych i owocach morza. Charakterystyczną cechą kuchni włoskiej jest przygotowywanie dań świeżych ze składników dostępnych w okolicy, o danej porze roku. Włosi pod względem zasad kulinarnych są bardzo przywiązani do swojej tradycji. W kuchni włoskiej nie ma miejsca na ustępstwa pod względem jakości składników lub dodatków. Pewną tradycją jest także stała w całych Włoszech pora spożywania poszczególnych posiłków w ciągu dnia.

Kuchnia włoska jest bardzo różnorodna. Na północy je się ryż i polentę, częściej stosuje się masło, na południu przeważają niezliczone gatunki makaronów i oliwa. Każdy z 20 regionów oraz wiele miast mają swoje kulinarne specjały. Emilia-Romania to ojczyzna faszerowanych pierożków, Sycylia i Siena słyną z deserów, rejon Dolina Aosty z fondue, Florencja szczyci się befsztykiem i wieloma innymi daniami mięsnymi, Turyn kurczakami, Bolonia sosem mięsnym (bolognese), a Neapol – tradycyjną pizzą.

Wiele potraw takich jak spaghetti, pizza i risotto stało się bardzo popularne najpierw w USA, a potem razem z „eksportem” kultury amerykańskiej w większości państw przemysłowych, od Korei po Argentynę.

Tradycyjny posiłek włoski składa się z antipasto (przystawka), primo piatto (zazwyczaj pasta lub inne danie mączne, zupa); secondo piatto: główne danie to ryby, mięso albo drób wzbogacone sałatką. Taki posiłek zakończony jest deserem, np. panna cotta lub tiramisu.

Jajecznica z serem i pomidorami puzzle online ze zdjęciaMakaron i warzywa do przyrządzenia spaghetti puzzle online ze zdjęciaWłoskie makarony puzzle onlineSkładniki do przygotowania pizzy puzzle online ze zdjęciaWłoska sałatka caprese puzzle onlineGorąca pizza na drewnianym stole puzzle online ze zdjęciaFarfalle z zielonym groszkiem puzzle online ze zdjęciaPizza i świeże warzywa na czarnym stole puzzle online ze zdjęciaGrillowany stek typu T-bone z dodatkami na drewnianym stole puzzle onlineFarfalloni puzzle online ze zdjęciaMakaron z pomidorami koktajlowymi i świeżą bazylią puzzle onlinepeperoncino puzzle onlineLinguini z pulpecikami puzzle online ze zdjęciaPizza z owocami morza puzzle online ze zdjęciaSpaghetti z pomidorkami koktajlowymi i natką pietruszki puzzle online ze zdjęciaMakaron penne z mięsem, pomidorkami i serem puzzle online ze zdjęciaQuiche z papryką i pieczarkami puzzle onlineJedzenie i przyjaciele puzzle online ze zdjęciaAntipasti puzzle online ze zdjęciaPuzzle Domino's Cu Inghetata Rumunia puzzle online ze zdjęciajedzenie puzzle onlinedinner is ready puzzle online ze zdjęciaTapas to rodzaj niewielkich puzzle onlinekerabu maggi puzzle online ze zdjęciamakarony puzzle online ze zdjęciaŚwieże i proste jedzenie, domowej roboty makaron puzzle onlineDinner is puzzle online ze zdjęciaParmigiana z bakłażanami puzzle onlinedinner is ready puzzle onlineSpaxbollo puzzle onlineSałatka z kukurydzą puzzle onlineWITAMINKI z mozarellą i oliwkami ;)) puzzle online ze zdjęciaodbyt pokarmowy puzzle onlineTRÓJKĄT puzzle online ze zdjęciaTest Scampi Sharpis. puzzle onlinedinner is ready puzzle online ze zdjęciaDinner usually puzzle onlineDinner obiad puzzle online ze zdjęciaFaworki puzzle online ze zdjęciamaślaczki obrane puzzle onlineMakaron makaronu puzzle online ze zdjęciaMakaron Grzyb Carbonara puzzle onlinelodowa łamigłówka puzzle online ze zdjęciapotrawa kuchni włoskiej, puzzle online ze zdjęciaPizza Pepperoni puzzle online ze zdjęciaDzień pizzy puzzle online ze zdjęciaDinner usually puzzle onlineThai Noodles puzzle online